Excel İşleme

Excel Nedir?

Excel otomasyonu veya Excel işleme günümüzde işletmelerin tercih ettiği otomasyon türlerinden birisidir. Microsoft Excel, her türlü datayı özellikle sayısal dataları tablolar ya da listeler şeklinde tutma ve bu datalarla ilgili ihtiyaç duyulan tüm hesaplamalar ve analizleri kolaylıkla yapma imkanı sunan bir hesap tablosu yani bir spreadsheet programıdır.

Excel İşleme Nedir?

Excel İşleme, Excel’den istenen belli başlı verilerin belirli filtreler dahilinde toplanması veyahut verileri Excel’e yine aynı şekilde istenilen filtrelerle işlenebilmesi ile RPA teknolojisi sayesinde yapılan genel iş tanımıdır.

Excel işleme işi genellikle müşterilerden birkaç aşamayla (Web Otomasyonu ardından E-Mail İşleme, Excel İşleme ve E-Mail Otomasyonu gibi) yapılan bir sürecin parçası şeklinde talep edilebilir iken tek başına tek bir süreç şeklinde de talep edilebilir.

E-MAIL EXCEL (1)
excel isleme

Excel Otomasyonu Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

Excel, özellikle bankacılık, finans ve muhasebe alanlarında kullanımıyla öne çıksa da liste yapmakta, karmaşık analizlerde, formül kullanarak karışık hesaplamalarda ve envanter tutmakla ilgili tüm işlemlerde kullanıldığından neredeyse tüm sektörlerde karşımıza çıkar.

Bu sektörlerde eskiden Excel kullanımını bilmenin önemi konuşulurken teknolojiyle birlikte gelişen dünyada artık şirketlerin Excel Otomasyonundan faydalanmasının öneminden bahsediliyor. Örneğin excelde stok takibi yapmak gibi işler otomatize edilebiliyor.

Dijital dönüşüm ile birlikte bu yazılımın kullanımı da Robotik Süreç Otomasyonu ile bir adım öteye taşınmış oldu. Türkiye’de henüz RPA teknolojisinin yeni duyuluyor olmasına rağmen McDonald’s, Bereket Sigorta, Tempo gibi öncü firmalar başta olmak üzere çoğu şirket RPA’nın avantajlarını farkederek, işlemlerin otomatize edilmesinin şirketlerine olan katkısını direkt olarak gördü.

Excel İşleme Süreci Nasıl Çalışır?

Excel İşleme Size Ne Kazandırır?

Çoğu istek ve taleplerini karşılayabilecek güçte SAP, ERP gibi yazılımlara milyon dolarlık yatırım yapan şirketlerin bile vazgeçemediği yazılımın Microsoft Excel olduğunu biliyoruz. Durum böyle olunca Excel’de sayfalarca uzunlukta raporlama işleri bile bazı zamanlarda manuel olarak çalışanlar tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Excel Otomasyonu sayesinde çalışanların bu işler için ayıracağı mesai süresine kıyasla çok daha kısa bir sürede RPA robotları bu işleri daha az maliyetle yapabilir. Bunun sonucunda ise çalışanlar rutin işlerle vakit öldürmektense mesai saatlerini katma değeri yüksek işler için ayırabilir.

Zaman Kazanın

Fazla zamanınızı alan işleri Kronnika Dijital Asistanlarına devredin, hem çalışanlarınıza hem işletmenize zaman kazandırın.

Maliyetlerinizi Düşürün

Robot Lisans ücreti ödemeden Kronnika robotlarını kullanmaya başlayın, maliyetlerinizi düşürün.

İş Kalitesini ve Doğruluğunu Artırın

Hatasız çalışan robotlar sayesinde işinizin çıktı kalitesini artırın ve daha doğru sonuçlar ile işinizi büyütün

Müşteri Memnuniyetinizi Artırın

Müşterilerinize kesintisiz hizmet sağlayın, müşteri kayıp oranlarını düşürün ve gelirlerinizi artırın

Kronnika RPA Çözümlerinden Faydalanan İşbirliklerimiz

Kronnika Dijital İş Gücü İle Şirketinizi Daha İleri Taşıyın

3 basit adımı tamamlayarak robotik otomasyona günler içinde başlayın.

1. Otomatize etmek istediğiniz senaryoyu bize gönderin

2. Fayda analizi ve proje planı hazırlayalım

3. Bırakın robotlarımız işi devralsın