Web Otomasyonu

Web Otomasyonu Nedir?

Günümüzde birçok firma verilerini internette saklayıp her gün işlerini internet üzerindeki portallar üzerinden gerçekleştiriyor. Web tarayıcısında tekrarlı bir şekilde aynı işlemlerin sıklıkla yapılması özel bir yetenek değil uğraş ve zaman gerektiriyor. İnsanların yaratıcı ve kritik düşünme yeteneklerini daha önemli işler gerçekleştirmek ve fikir üretmek için kullanmaları adına sunduğumuz web otomasyonu çözümü burada devreye giriyor.

Web otomasyonu, bir yazılımın önceden belirlenmiş görevleri web tarayıcısı veya web uygulaması üzerinden gerçekleştirmesidir. Bu dijital robot ona atanmış görevleri tıpkı bir insan gibi yapacak, elbette daha hızlı ve hatasız sonuç alacak. Bu sırada işgücü yatırımının şirkete geri dönüşü çok daha faydalı olacak. Kronnika’da çalışmaya hazır olan web tarayıcısıyla çalışan bazı robotlarımız fiyat/rakip takibi, online medya takibi, müşteri ilişkileri yönetimi gibi işleri üstleniyorlar ve 7/24 çalışarak işletmelere zaman kazandırıp, maliyet avantajı sağlıyorlar.

Web Otomasyonu Nasıl Yapılıyor?

Web otomasyonunu anlamak için internet üzerinden ayakkabı sattığınız bir iş modeliniz olduğunu düşünelim. X marka ayakkabıyı siz 500 TL’ye satarken diğer satıcılar 430 TL’ye satıyorlarsa ayakkabının sizin mağazanızdan alınmayacağı muhtemeldir. Web tarayıcısı sizin mağazanızı öne çıkarmayacak ve dolayısıyla insanlar ucuz olanı satın alacaktır.

Bu ayakkabıyı 2 satıcı satarken fiyat kontrolünü siz veya çalışanlarınız sağlayabilirsiniz. Peki ya 50 mağazada aynı ayakkabı satılıyorsa? Böyle durumlarda hatasız sonuca hızlıca ulaşmak için Kronnika robotlarından faydalanabilirsiniz.

Örnek bir Web Otomasyon sürecini yandaki şekilde görebilirsiniz.

web-otomasyonu

Web Otomasyonu Robotu ve Faydaları

Yukarıdaki örnekte belirttiğimiz süreç size nasıl fayda sağlar? X marka ayakkabıyı siz 500 TL’ye satarken diğer satıcılar 430 TL’ye satıyorlarsa ayakkabının sizin mağazanızdan alınmayacağı muhtemeldir. Bu ayakkabıyı 2 satıcı satarken fiyat kontrolünü siz veya çalışanlarınız sağlayabilirsiniz. Peki ya 50 mağazada aynı ayakkabı satılıyorsa? Böyle durumlarda robotlarımızdan faydalanabilirsiniz. Kronnika’daki RPA Developerlar tarafından geliştirilmiş olan fiyat/rakip takibi robotumuz sizin yerinize internetteki X ayakkabısını satan tüm web sitelerini gezerek size fiyat raporu gönderebilir. Hatta dilerseniz sizin için sizin satış fiyatınızı otomatik olarak güncelleyebilir. Böylece hem uzun süren sıkıcı bir işi robot sizin için yapmış olur, hem de kalan vaktinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Kronnika’dan kendi işinize uygun spesifik robotlar talep edebilir veya web otomasyonu yapan örnek robotlarımızdan birini robot lisans ücreti ödemeden satın alıp bilgisayarınıza dakikalar içinde kurulumunu tamamlayarak robotunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. Fiyat Rakip Takip Raporu, Whatsapp KVKK İhlal Tespit ve Araç MTV Kontrol robotları satın alabileceğiniz hazır olan bazı robotlarımızdandır. Diğer hazır robotları buradan görebilirsiniz.

Zaman Kazanın

Fazla zamanınızı alan işleri Kronnika Dijital Asistanlarına devredin, hem çalışanlarınıza hem işletmenize zaman kazandırın.

Maliyetlerinizi Düşürün

Robot Lisans ücreti ödemeden Kronnika robotlarını kullanmaya başlayın, maliyetlerinizi düşürün.

İş Kalitesini ve Doğruluğunu Artırın

Hatasız çalışan robotlar sayesinde işinizin çıktı kalitesini artırın ve daha doğru sonuçlar ile işinizi büyütün

Müşteri Memnuniyetinizi Artırın

Müşterilerinize kesintisiz hizmet sağlayın, müşteri kayıp oranlarını düşürün ve gelirlerinizi artırın

Kronnika RPA Çözümlerinden Faydalanan İşbirliklerimiz

Kronnika Dijital İş Gücü İle Şirketinizi Daha İleri Taşıyın

3 basit adımı tamamlayarak robotik otomasyona günler içinde başlayın.

1. Otomatize etmek istediğiniz senaryoyu bize gönderin

2. Fayda analizi ve proje planı hazırlayalım

3. Bırakın robotlarımız işi devralsın