Ekran Tarama

Ekran Tarama Nedir?

Ekran Tarama, günümüzde veri taşıma ve entegrasyon senaryolarının önemli bir parçasıdır. RPA teknolojisi sayesinde modern uygulamaların API sunmayan eski uygulamalarla iletişim kurması kolaylaşır. 

Çoğu zaman, verileri almanın tek yolu başka bir uygulamanın kullanıcı arayüzünden almaktır. Veri tabanına erişim olsa bile, bazen diğer bir arayüzden geçirmek daha kolaydır.

Ekran Kazıma ise, bir bilgisayar görüntüleme terminalinin ekranından metin verilerinin okunması ve aynı zamanda, iki yönlü veri alışverişini ifade etmek için yaygın olarak kullanılır.

Ekran tarama ve Web tarama birbirine karıştırılmamalıdır. Ekran Kazıma, bir ekran görüntüsünden, terminal oturumundan veya video görüntüsünden bilgi almak anlamına gelir. Web Kazıma, web tarayıcısının içinden bilgi almak anlamına gelir. Ekran Kazıma, normalde Web Kazımada olduğu gibi verileri ayrıştırmak yerine, bir kaynaktan programatik olarak görsel veri toplama ile ilişkilendirilir.

Ekran Tarama Nasıl Çalışır?

Ekran tarama işlemi masaüstü bilgisayarlar, .NET, Java, WPF, Terminal, Citrix gibi herhangi bir uygulamada yapılabilir.

RPA, esasen her Windows, Mac ve Linux uygulamasında çalışabilir. Buna terminal, uzak masaüstü (RDP), emülatörler, Amazon (AWS) ve AppStream gibi uygulamalar da dahildir.

RPA ile, dijital belgeden veri toplama, bu belgelerin yönetimi, taranmış belge görüntüleme, kurumsal uygulama entegrasyonu, içerik geçişi, masaüstü uygulamalarının mobilde etkinleştirilmesi gibi otomatize edilen süreçler sayesinde tüm bunların insan zamanı harcanmadan yapılması mümkündür.

ekran tarama ve ekran kazıma

Ekran Tarama Size Ne Kazandırır?

Zaman Kazanın

Fazla zamanınızı alan işleri Kronnika Dijital Asistanlarına devredin, hem çalışanlarınıza hem işletmenize zaman kazandırın.

Maliyetlerinizi Düşürün

Robot Lisans ücreti ödemeden Kronnika robotlarını kullanmaya başlayın, maliyetlerinizi düşürün.

İş Kalitesini, Hızını, Güvenliğini ve Doğruluğunu Artırın

Hatasız çalışan robotlar sayesinde işinizin çıktı kalitesini artırın ve güvenli veriler, daha doğru sonuçlar ile işinizi büyütün

Müşteri Memnuniyetinizi Artırın

Müşterilerinize kesintisiz hizmet sağlayın, müşteri kayıp oranlarını düşürün ve gelirlerinizi artırın

Kronnika RPA Çözümlerinden Faydalanan İşbirliklerimiz

Kronnika Dijital İş Gücü İle Şirketinizi Daha İleri Taşıyın

3 basit adımı tamamlayarak robotik otomasyona günler içinde başlayın.

1. Otomatize etmek istediğiniz senaryoyu bize gönderin

2. Fayda analizi ve proje planı hazırlayalım

3. Bırakın robotlarımız işi devralsın